To był drugi występ Messiego w Interze, ale pierwszy w podstawowym składzie. Cztery dni wcześniej słynny Argentyńczyk strzelił gola z rzutu wolnego w doliczonym czasie w zwycięskim meczu z Cruz Azul (2:1).

Teraz trafił już w ósmej oraz 22. minucie. Przy pierwszym z tych goli udział miał Hiszpan Sergio Busquets, z którym występował w przeszłości w Barcelonie.

W drugiej połowie spotkania na Florydzie Messi dołożył do swojego dorobku asystę - przy bramce reprezentanta Finlandii Roberta Taylora, który również zakończył mecz z dwoma trafieniami.

Argentyńczyk został zmieniony w 78. minucie.

Awans Interu Miami w Leagues Cup

Dzięki zwycięstwu drużyna Miami wygrała swoją grupę w Leagues Cup i awansowała do fazy pucharowej.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki większość kariery spędził w Barcelonie, a w ostatnich dwóch latach występował w Paris Saint-Germain.

W grudniu w Katarze zdobył z reprezentacją Argentyny tytuł mistrza świata, był najlepszym piłkarzem turnieju, ale w PSG nie odnosił sukcesów na miarę swoich oczekiwań. W czerwcu zapowiedział, że dołączy do Interu Miami po wygaśnięciu kontraktu z paryskim klubem.

Współwłaścicielem amerykańskiego klubu jest David Beckham, były znany zawodnik reprezentacji Anglii i Manchesteru United.

Kontrakt Messiego ma obowiązywać przez dwa i pół sezonu, a piłkarz ma zarabiać od 50 do 60 milionów dolarów rocznie.