To nie jest idealne rozwiązanie, obawiam się, że dzięki tym przepisom główne ligi europejskie stracą więcej zawodników bez możliwości ich zastąpienia - uważa niemiecki trener "The Reds" Klopp.

Okno transferowe Premier League zamyka się 1 września, taki sam termin obowiązuje w większości czołowych lig europejskich. Natomiast kluby Saudi Pro League mogą podpisywać kontrakty do 20 września.

Reklama

Wpływy Arabii Saudyjskiej są w tej chwili ogromne - powiedział Klopp na konferencji we wtorek, dzień przed przedsezonowym meczem towarzyskim Liverpoolu z Bayernem Monachium w Singapurze.

Okno transferowe w Arabii Saudyjskiej, które jest obecnie otwarte trzy tygodnie dłużej doprowadzi do tego, że kluby europejskie będą traciły zawodników w ostatniej chwili i po tym już nie będzie możliwości znalezienia ich zastępców - podkreślił szkoleniowiec. Dodał, że FIFA i UEFA muszą sobie koniecznie z tym problemem poradzić.

Reklama

Arabia Saudyjska wykorzystuje swoją potęgę finansową, kusząc niektórych z najlepszych graczy z europejskich klubów lukratywnymi kontraktami. W tym roku udało się sprowadzić z Francji m.in. zdobywcę Złotej Piłki Karima Benzemę oraz jego rodaka, mistrza (2018) i wicemistrza świata (2022), N'Golo Kante.

Europejski exodus rozpoczął się w poprzednim sezonie, gdy Al-Nassr sfinalizował kontrakt z Cristiano Ronaldo wkrótce po mundialu w Katarze. To uczyniło Portugalczyka najlepiej opłacanym obecnie sportowcem na świecie.