Dziennik Gazeta Prawana logo

Christopher Nkunku już po operacji kolana. Szybko w Chelsea nie zagra

8 sierpnia 2023, 15:34
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Christopher Nkunku
Christopher Nkunku/Newspix
Piłkarz Chelsea Londyn Christopher Nkunku będzie wykluczony z gry przez "dłuższy czas" - poinformował angielski klub. Francuz, który latem trafił do "The Blues" za 60 milionów funtów, urazu kolana nabawił się w towarzyskim meczu z Borussią Dortmund (1:1) i przeszedł już operację.

Francuski napastnik w dziewiątej minucie spotkania w Chicago upadł i złapał się nogę.

Christopher doznał kontuzji kolana, która wykluczy go na dłuższy okres. Przeszedł operację i teraz rozpocznie proces rehabilitacji ze sztabem medycznym - poinformowała Chelsea w oświadczeniu.

25-latek latem przeszedł do angielskiego zespołu z niemieckiego RB Lipsk za blisko 60 milionów funtów (ponad 75 milionów dolarów). W zeszłym sezonie reprezentant Francji we wszystkich rozgrywkach klubowych uzyskał 23 gole.

Kontuzja jest ciosem dla Chelsea i jej planów powrotu do pierwszej czwórki w tym sezonie pod okiem nowego trenera Mauricio Pochettino po tym, jak londyński klub zajął 12. miejsce w rozgrywkach 2022/23.

Nowy sezon Premier League rusza w piątek.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraQuiz dla pokolenia PRL. 10/10 dla najlepszych. 70 proc. potknie się już na starcie »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj