Polski napastnik wykorzystał jedenastkę w 89. minucie, a na boisku pojawił się 20 minut wcześniej. Dzięki temu goście doprowadzili do remisu 1:1. Minutę wcześniej czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy, francuski obrońca malijskiego pochodzenia Djibril Sidibe.

Zwycięskiego gola dla AEK, również z karnego, zdobył w doliczonym czasie gry (90+5) serbski rezerwowy Mijat Gacinovic. Wszystkie bramki w spotkaniu padły po trafieniach z 11 metrów. W 31 minucie w podobnej sytuacji nie zawiódł Marokańczyk Nordin Amrabat.

Damian Szymański (AEK) cały mecz spędził na ławce drużyny.

W tabeli po 6. kolejkach z 16 pkt prowadzi Olympiakos przed PAOK (13), Panathinaikosem (12) i AEK (11). Dwa ostatnie zespoły mają po jednym meczu rozegranym mniej. Atromitos zajmuje 13. miejsce z dorobkiem dwóch pkt.