Everton od 37. minuty grał w osłabieniu, gdy Ashley Young otrzymał za faul drugą żółtą kartkę. "The Reds" długo bili głową w mur, ale w drugiej połowie Michael Keane zagrał ręką w polu karnym i po analizie VAR sędzia Craig Pawson podyktował "jedenastkę" dla Liverpoolu. Do piłki podszedł Salah, który pokonał bramkarza Jordana Pickforda. W doliczonym czasie Egipcjanin skorzystał z podania Darwina Nuneza i podwyższył na 2:0.

Liverpool nie przegrał żadnego z pięciu ostatnich derbowych meczów. Bilans drużyny trenera Juergena Kloppa to remis i cztery zwycięstwa. Everton po raz ostatni wygrał z "The Reds" 20 lutego 2021 roku.

W czterech z sześciu rozegranych dotychczas sobotnich spotkań Premier League sędziowie pokazali cztery czerwone kartki. Do takiej sytuacji doszło też w starciu Bournemouth z Wolverhampton Wanderers (1:2), Brentfordu z Burnley (3:0) i Manchesteru City z Brighton (2:1). Ukaranymi zawodnikami byli Lewis Cook z Bournemouth, Connor Roberts z Burnley i Manuel Akanji z Manchesteru City.

Napastnik "The Citizens" Erling Haaland w meczu z Brighton strzelił dziewiątego gola i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Premier League. Drugi jest Salah z dorobkiem siedmiu bramek.

Newcastle United rozgromiło u siebie Crystal Palace 4:0 po bramkach Jacoba Murphy'ego, Anthony'ego Gordona, Seana Longstaffa i Calluma Wilsona. Uwzględniając wszystkie rozgrywki biało-czarni są niepokonani od ośmiu meczów, choć jeszcze w sierpniu byli w kryzysie - między drugą a czwartą kolejką Premier League ponieśli trzy porażki z rzędu.