Wszystkie bramki w Turynie padły w drugiej połowie. Prowadzenie Interowi zapewnił w 59. minucie francuski wicemistrz świata Marcus Thuram, a podwyższył osiem minut później argentyński mistrz świata Lautaro Martinez, który z 11 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 dla gości ustalił z rzutu karnego reprezentant Turcji Hakan Calhanoglu.

W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Linetty. Pomocnik reprezentacji Polski grał do 86. minuty, a krótko wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Dzięki zwycięstwu Inter co najmniej jeden dzień będzie liderem. Ma 22 punkty i o jeden wyprzedza lokalnego rywala AC Milan, który w niedzielny wieczór podejmie w szlagierze trzeci obecnie Juventus Turyn (17 pkt) Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika.

Piąte miejsce w tabeli zajmuje Napoli (17). Obrońcy tytułu pokonali w sobotę na wyjeździe Veronę 3:1.

Bohaterami meczu byli Gruzin Chwicza Kwaracchelia i Matteo Politano. Pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi - jedną i zaliczył asysty przy obu golach kolegi.

Gospodarze odpowiedzieli tylko, już przy stanie 0:3, trafieniem Serba Darko Lazovica w 60. minucie.

Dawidowicz rozegrał cały mecz w barwach Verony, natomiast Zieliński z Napoli został zmieniony w 84. minucie.