Stołeczny klub wyjaśnił, że badania lekarskie wykazały, iż Vinicius doznał naderwania mięśnia w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas piątkowej porażki Brazylii z Kolumbią 2:1 i przed przerwą musiał zostać zmieniony.

Real nie podał harmonogramu powrotu piłkarza do zdrowia, ale tego typu urazy mogą skutkować dwumiesieczną przerwą od zajęć. U Viniciusa zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia – oznajmił klub.

Madryt zakwalifikował się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po 13 rundach w lidze hiszpańskiej traci dwa punkty do lidera Girony. 23-letni Vinicius strzelił w tym sezonie dla Madrytu sześć goli, z czego trzy w dwóch ostatnich meczach drużyny.