Kobieta, która pracowała u Neymara od stycznia 2021 roku do października 2022, domaga się odszkodowania w wysokości 368 tys. euro - podał dziennik "Le Parisien", który ujawnił sprawę.

Sprawa trafiła do sądu pracy

Neymar wykorzystywał niepewność naszej klientki, aby narzucić jej niegodne warunki pracy, z naruszeniem podstawowych zasad prawa pracy - napisali jej prawnicy w oświadczeniu przesłanym agencji AFP.

Reklama

Ubolewamy, że taka osobowość mogła wykazać się tak wielką bezdusznością, posuwając się nawet do wyrzucenia naszej klientki z domu na kilka dni przed przedwczesnym porodem, gdy skarżyła się na ból – podkreślili. Ich zdaniem Neymar dopuścił się "oczywistego naruszenia przepisów prawnych dotyczących ochrony macierzyństwa".

Po skierowaniu sprawy do sądu pracy rozważamy obecnie nadanie tej sprawie konsekwencji karnych, na jakie zasługuje – dodali prawnicy.

Neymar szybko nie wróci na boisko

Neymar, obecnie piłkarz saudyjskiego Al-Hilal, przeszedł na początku listopada w szpitalu w Belo Horizonte operację zerwanego więzadła krzyżowego oraz uszkodzonej łękotki w lewym kolanie. Będzie pauzował do połowy przyszłego roku.

31-letni napastnik doznał kontuzji dwa tygodnie wcześniej w meczu Brazylii z Urugwajem w eliminacjach mistrzostw świata 2026.