Klub, będący własnością rodziny rządzącej ZEA, odnotował wzrost zysku o 80,4 mln funtów (92,3 mln euro).

Man City powtórzył wyczyn Man Utd

"ManU", pozostający przez dekadę w cieniu City pod względem wyników sportowych, ogłosił pod koniec października rekordowe wówczas przychody na poziomie 648,4 mln funtów (744 mln euro).

Reklama

W zeszłym sezonie podopieczni Pepa Guardioli stali się drugim angielskim klubem, po "Czerwonych Diabłach" w 1999 roku, który w tym samym sezonie wygrał Ligę Mistrzów, Premier League i Puchar Anglii.

MC na pensje wydaje 423 mln funtów

City, które w roku 2023 zajęło pierwsze miejsce w rankingu „Football Money League” firmy Deloitte, uzyskało w zakończonym roku przychody z transmisji telewizyjnych w wysokości prawie 300 milionów funtów (344 milionów euro).

Fundusz płac klubu wzrósł o blisko 70 milionów funtów, do prawie 423 milionów funtów (485 milionów euro), a na sprzedaży zawodników "The Citizens" zarobili prawie 122 miliony funtów. Liczba ta nie uwzględnia kwoty wydanej na zakup piłkarzy.

City, walczące o czwarty z rzędu tytuł mistrza Anglii, po 12 kolejkach jest na szczycie tabeli Premier League i zakwalifikowało się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.