W barwach "The Citizens" Hart rozegrał ponad ćwierć tysiąca meczów w latach 2006-18, triumfując dwukrotnie w Premier League, Pucharze Anglii i dwa razy w Pucharze Ligi. W Celticu gra od 2021 roku i może pochwalić się również dwoma tytułami mistrza Szkocji, dwoma Pucharami Ligi i jednym Pucharem Szkocji.

Reklama

W Anglii czterokrotnie otrzymał Złote Rękawice dla bramkarza, który najwięcej razy w sezonie zachował czyste konto. Nikt nie zdobył tej nagrody więcej razy w historii, czterokrotnie udało się to również Czechowi Petrowi Cechowi.

W drużynie narodowej Hart wystąpił m.in. w mistrzostwach Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz cztery lata później, a także w mistrzostwach świata 2014 i 2018.

Reklama

Joe należą się gratulacje za wszystko, co osiągnął w piłce nożnej. Jest ważnym zawodnikiem dla Celticu i dla całego sportu, bo prezentuje najwyższy poziom zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i międzynarodowych. A przy tym wszystkim jest niesamowitym człowiekiem, z którym bardzo miło się pracuje - powiedział trener drużyny z Glasgow Brendan Rodgers.

Przed zakończeniem kariery Hart może wywalczyć kolejny tytuł w szkockiej ekstraklasie (po 26 kolejkach Celtic ma dwa punkty straty do prowadzących w tabeli Glasgow Rangers). Jego zespół liczy się też jeszcze w walce o Puchar Szkocji - w marcu powalczy w ćwierćfinale z Livingston FC.