Pedri trafił dwa razy

Gospodarze bardzo szybko znaleźli drogę do bramki gości. W 3. minucie spotkania Lamin Yamal dograł piłkę w pole karne. Lewandowski idealnie przyjął ją na pierś i po chwili strzałem z powietrza umieścił ją w siatce.

W tym momencie kibice Barcelony spodziewali się, że kolejne bramki dla ich ukochanej drużyny są tylko kwestią czasu, ale na drugiego gola musieli czekać do 72. minuty. Na 2:0 podwyższył Pedri.

Ten sam zawodnik trzy minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców.

Barcelona sezon zakończy na drugim miejscu

W 79. minucie Lewandowski opuścił plac gry. To piąty raz w ostatnich sześciu meczach, kiedy kapitan reprezentacji Polski został zmieniony przez Xaviego Hernandeza przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Do zakończenia rozgrywek ligi hiszpańskiej pozostała jedna kolejka. W ostatniej serii gier Barcelona zmierzy się z Sevillą, ale niezależnie od wyniku tej konfrontacji zespół Lewandowskiego sezon zakończy na drugiej pozycji.