Kibice Barcelony w środę od samego rana żyli doniesieniami na temat możliwego transferu Wojciecha Szczęsnego. Polak jest jednym z kandydatów do zastąpienia w bramce Katalończyków kontuzjowanego Marca-Andre ter Stegena. Według najnowszych informacji 34-latek w czwartek ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt.

Pena w bramce Barcelony

Na razie jednak Niemca między słupkami musiał zastąpić Inaki Pena. Hiszpan w meczu z Getafe spisał się poprawnie, a co najważniejsze zachował czyste konto.

Jego koledzy z drużyny stworzyli pod bramką rywali sporo okazji do strzelenia goli, ale wykorzystali tylko jedną.

Lewandowski wykorzystał błąd bramkarza

W 19. minucie do siatki gości trafił Robert Lewandowski. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wykorzystał błąd golkipera. David Soria nie popisał się swoją interwencją i wręcz podarował gola napastnikowi Barcelony, który nie miał żadnego kłopotu z umieszczeniem piłki w bramce Getafe.

To 49. gol Lewandowskiego od początku występów w La Liga, tj. od sezonu 2022/2023. Taki dorobek oznacza, że "Lewy" jest samodzielnym liderem, jeśli chodzi o polskich strzelców w lidze hiszpańskiej. Drugi pod tym względem Jan Urban ma na koncie 48 trafień.

Lewandowski przed przerwą miał jeszcze jedną dobrą szansę na powiększenie swojego strzeleckiego dorobku, ale tym razem Soria wyszedł z opresji obronną ręką.

Lewandowski zmieniony przed końcem meczu

Po przerwie gospodarze dążyli do zdobycia drugiej bramki, ale zarówno Lamine Yamal jak i Raphinha pomylili się o centymetry. Najlepszą okazję do strzelenia gola na 2:0 w końcówce spotkania miał Eric Garcia, ale z pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

To mogło się zemścić na Barcelonie, bo tuz przed ostatnim gwizdkiem sędziego dwukrotnie "kotłowało" się w polu karnym gospodarzy. Jednak w obu przypadkach szczęście było przy zespole Hansiego Flicka.

Barcelona na czele tabeli, Lewandowski najlepszym strzelcem

Lewandowski na murawie przebywał do 77. minuty. Wtedy miejsce Polaka na boisku zajął Pedri. Najlepszy polski piłkarz z siedmioma golami na koncie jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców.

Barcelona po siedmiu kolejkach obecnego sezonu z kompletem punktów zajmuje fotel lidera hiszpańskiej LaLiga.

Katalończycy nad drugim w tabeli Realem Madryt mają cztery punkty przewagi. W kolejnej serii gier Barcelona zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Osasuną Pampeluna. Natomiast "Królewscy" w derbach stolicy Hiszpanii odwiedzą stadion Atletico Madryt.