Biało-czerwoni wywalczyli awans dzięki zwycięstwu w finale baraży w Chorzowie nad Szwedami 2:0. W półfinale nie musieli rywalizować, otrzymali zwycięstwo walkowerem za mecz z wykluczoną z rywalizacji Rosją.

Reklama

Mistrzostwa świata w Katarze. Losowanie grup

Tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Termin nietypowy, dotychczas mundiale rozgrywano głównie w czerwcu i lipcu, ale z uwagi na klimat w Katarze przeprowadzenie turnieju latem byłoby niemożliwe.

Losowanie grup zaplanowano już na 1 kwietnia, choć do tego czasu nie będą znani wszyscy uczestnicy turnieju - zostanie wyłonionych 29 z 32.

Reklama

Ceremonia odbędzie się w Dausze w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (Doha Exhibition and Convention Center), początek o godz. o 18 czasu polskiego.

Przez kolejne dwa miesiące piłkarze wrócą do rywalizacji w krajowych ligach, a czas na występy w reprezentacji przyjdzie w czerwcu.

Liga Narodów

Wówczas biało-czerwoni zagrają cztery z sześciu meczów Ligi Narodów. 3 czerwca - na inaugurację - kadra Czesława Michniewicza zmierzy się we Wrocławiu z Walią. 10 dni później biało-czerwoni podejmą Belgię, prawdopodobnie w Warszawie.

Oprócz dwóch meczów u siebie, polskich piłkarzy czekają przed wakacjami również dwa wyjazdowe spotkania - 6 czerwca z Belgią i cztery dni później z Holandią.

Reklama

Natomiast we wrześniu biało-czerwoni, występujący w grupie 4 najwyższej dywizji (A), zagrają u siebie z Holandią i na wyjeździe z Walią.

W październiku, z uwagi na zbliżający się mundial, nastąpi przyspieszenie rozgrywek ligowych.

Zgodnie z terminem wyznaczonym przez FIFA, kluby mają czas do 15 listopada na zwolnienie zawodników z klubów do reprezentacji na mundial.

Ważne daty dla reprezentacji Polski przed mundialem 2022:

1 kwietnia: losowanie grup mistrzostw świata w Katarze
3 czerwca: mecz Polska - Walia w Lidze Narodów
6 czerwca: mecz Belgia - Polska w Lidze Narodów
10 czerwca: mecz Holandia - Polska w Lidze Narodów
13 czerwca: mecz Polska - Belgia w Lidze Narodów
22 września: mecz Polska - Holandia w Lidze Narodów
25 września: mecz Walia - Polska w Lidze Narodów
15 listopada: termin FIFA na zwolnienie zawodników z klubów do reprezentacji na mundial
21 listopada: początek mistrzostw świata w Katarze

bia/ pp/