Al Rihla to 14. z kolei piłka, którą zaprojektował na potrzeby mundialu firma Adidas. W locie ma poruszać się szybciej niż jakakolwiek inna w historii tego turnieju.

Reklama

To oszałamiająca, trwała i wysokiej jakości oficjalna piłka meczowa, która spodoba się największym gwiazdom grającym w mistrzostwach świata w Katarze, a także innym piłkarzom z całego globu - powiedział dyrektor ds. marketingu FIFA Jean-Francois Paty.

Piłka została wykonana ze specjalnie teksturowanego materiału, z użyciem farb i klejów na bazie wody. Całość jest inspirowana kulturą, architekturą i flagą Kataru. Odważne, żywe kolory na perłowym tle przedstawiają kraj-gospodarza. Zastosowane materiały mają zwiększyć stabilność i dokładność lotu piłki.

Piłka nazwana Al Rihla, co oznacza po arabsku podróż, będzie prezentowana przez cały rok w miastach-gospodarzach mistrzostw świata oraz w 10 miastach na całym świecie, m.in. w Dubaju, Tokio, Meksyku i Nowym Jorku.

Reklama

Podczas pierwszego publicznego pokazu Al Rihla wystąpią takie sławy futbolu, jak: Iker Casillas, Kaka, do których dołączą obiecujący młodzi piłkarze z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Egiptu.

Losowanie grup turnieju finałowego odbędzie się w piątek. Polska jest jedną z 27 drużyn, które są już pewne występu w Katarze.

Mundial odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.