Na 13 czerwca zaplanowany jest baraż, w którym Peru spotka się z triumfatorem meczu Australia - Zjednoczone Emiraty Arabskie. To spotkanie odbędzie się 7 czerwca. Z kolei 14 czerwca zostanie wyłoniony drugi finalista spomiędzy pary Kostaryka - Nowa Zelandia. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na obiekcie w Ar-Rajjan.

Reklama

Zwycięzca play-off z 13 czerwca (Peru, Australia lub Zjednoczone Emiraty Arabskie) dołączy do grupy D z mistrzami świata Francją, Danią i Tunezją. Triumfator barażu z 14 czerwca (Kostaryka lub Nowa Zelandia) zostanie przyporządkowany do grupy E wraz z Hiszpanią, Niemcami i Japonią.

W trakcie mundialu w Katarze na stadionie Ahmada ben Alego odbędzie się sześć meczów grupowych oraz jeden 1/8 finału. Obiekt może pomieścić 40 740 widzów. Wszystkie miejsca zostały zacienione dachem podczas gruntownej przebudowy. Nowoczesny system chłodzenia umożliwia kibicom korzystanie z niego w komfortowych warunkach nawet w upalne dni. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Ar-Rajjan SC.

Reklama

Inauguracja stadionu odbyła się 18 grudnia 2020 r., w święto narodowe Kataru, a dokładnie dwa lata przed finałem MŚ FIFA 2022. Był jednym z dwóch obiektów wykorzystywanych podczas klubowych mistrzostw świata w 2020 roku. W półfinale tych rozgrywek Bayern Monachium pokonał na nim egipski zespół Al-Ahly 2:0. Obie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Reklama

Półfinał europejskich play-offów Szkocja-Ukraina, przełożony z marca z powodu rosyjskiej agresji, został wyznaczony na 1 czerwca, a jego zwycięzca zmierzy się 5 czerwca z Walią o miejsce w turnieju w Katarze (21 listopada - 18 grudnia).