Występujący w Athletic Bilbao Inaki Williams już wiele tygodni temu ogłosił, że zdecydował się na grę w reprezentacji Ghany.

Reklama

Czuję, że nadszedł moment, aby odnaleźć swoje korzenie w sobie, w Afryce i Ghanie, co tak wiele znaczy dla mnie i dla mojej rodziny - oświadczył wówczas Williams.

28-letni napastnik urodził się w Bilbao, ale jego rodzice pochodzą z Afryki - ojciec z Ghany, a matka z Liberii. Inaki grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, rozegrał też jeden mecz w seniorskiej, ale zgodnie z przepisami nie jest to przeszkodą dla zmian barw narodowych.

Natomiast Lamptey, niespełna 22-letni prawy obrońca Brighton and Hove Albion, występował dotychczas w juniorskich oraz młodzieżowej reprezentacji Anglii.

Reklama

Trener reprezentacji Ghany Otto Addo powołał także dwóch byłych reprezentantów młodzieżowej kadry Niemiec - Stephana Ambrosiusa z Karlsruher SC i Ransford-Yeboah Konigsdorffera z Hamburgera SV.

Ghana zmierzy się towarzysko 23 września z Brazylią we francuskim Le Havre, a cztery dni później z Nikaraguą w hiszpańskiej Lorce.

W mistrzostwach świata w Katarze będzie rywalizować w grupie H z Portugalią, Urugwajem i Koreą Południową.