Dziennik Gazeta Prawana logo

Sensacja! Niemcy drugi raz z rzędu po fazie grupowej jadą do domu [WIDEO]

1 grudnia 2022, 21:55
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Thomas Mueller
<p>Thomas Mueller</p>/PAP/EPA
Szok i niedowierzanie! Piłkarska reprezentacja Niemiec żegna się z mundialem w Katarze już po pierwszej fazie turnieju. Nasi zachodni sąsiedzi co prawda w ostatnim meczu grupowym pokonali Kostarykę 2:4, ale wynik meczu Japonii z Hiszpanią nie ułożył się po ich myśli.

Piłkarze Niemiec w drugich mistrzostwach świata z rzędu nie zdołali przejść fazy grupowej. Po blamażu cztery lata temu w Rosji, teraz rozczarowali w Katarze. W czwartek co prawda pokonali Kostarykę 4:2, ale wobec niespodziewanej wygranej Japonii z Hiszpanią 2:1 okazało się to za mało.

Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji. Niemcy prowadziły od 10. minuty po golu Serge'a Gnabry'ego, natomiast Hiszpania chwilę później strzeliła bramkę Japonii i wydawało się, że nie ma szans na niespodziankę.

Po przerwie jednak Japonia odwróciła losy meczu, a zszokowani Niemcy dali sobie wbić dwa gole. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Yeltsin Tejeda, a w 70. Juan Pablo Vargas.

Podopieczni trenera Hansiego Flicka wrócili do gry, a do siatki trafiali dwaj wprowadzeni przez niego piłkarze - Kai Havertz w 73. i 85. minucie oraz Niclas Fuellkrug w 89.

Niemcy wciąż potrzebowali jednak wyrównującej bramki Hiszpanii, która nie nadeszła. Aby samemu wywalczyć awans musieliby wygrać różnicą siedmiu goli.

Przy okazji tego meczu doszło do dwóch historycznych wydarzeń. Po raz pierwszy w męskich MŚ trójkę sędziowską stanowiły kobiety. Arbitrem głównym była Francuzka Stephanie Frappart.

Natomiast Niemiec Manuel Neuer został bramkarzem z największą liczbą występów w mistrzostwach świata. Spotkanie z Kostaryką w turnieju rozgrywanym w Katarze jest jego dziewiętnastym na mundialach.

W 1/8 finału Japonia zagra z Chorwacją, Hiszpania z Marokiem.

Kostaryka - Niemcy 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Serge Gnabry (10-głową), 1:1 Yeltsin Tejeda (58), 2:1 Juan Pablo Vargas (70), 2:2 Kai Havertz (73), 2:3 Kai Havertz (85), 2:4 Niclas Fuellkrug (89)
Żółta kartka - Kostaryka: Oscar Duarte
Sędzia: Stephanie Frappart (Francja)
Widzów: 67 054
Kostaryka: Keylor Navas - Keysher Fuller (74. Jewison Bennette), Juan Pablo Vargas, Oscar Duarte, Kendall Waston, Bryan Oviedo (90+3. Anthony Contreras) - Celso Borges, Yeltsin Tejeda (90+3. Roan Wilson), Brandon Aguilera (46. Youstin Salas), Joel Campbell - Johan Venegas (74. Ronald Matarrita)
Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (66. Mario Goetze), Antonio Rudiger, Niklas Suele (90+4. Matthias Ginter), Joshua Kimmich - Leon Goretzka (46. Lukas Klostermann), Jamal Musiala, Ilkay Guendogan (55. Niclas Fuellkrug) - Leroy Sane, Thomas Mueller (66. Kai Havertz), Serge Gnabry

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj