Dziennik Gazeta Prawana logo

Meksykanin Ramos sędzią półfinału Francja - Maroko

12 grudnia 2022, 21:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Cesar Ramos
<p>Cesar Ramos</p>/Newspix
Meksykański arbiter Cesar Ramos poprowadzi drugi półfinał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, w którym broniąca tytułu Francja zagra w środę z Marokiem. To oznacza, że Szymon Marciniak ma coraz większe szanse na sędziowanie finału lub meczu o trzecie miejsce.

Prawie 39-letni Ramos sędziował dotychczas trzy mecze MŚ 2022 - w fazie grupowej Maroka z Belgią (2:0) i Danii z Tunezją (0:0), a w 1/8 finału Portugalii ze Szwajcarią (6:1).

Dzień wcześniej ogłoszono, że wtorkowy półfinał Argentyna - Chorwacja poprowadzi Włoch Daniele Orsato.

Przed ćwierćfinałami na forach sędziowskich i w mediach społecznościowych Orsato był wymieniany jako kandydat nawet do finału, ale zwracano wówczas uwagę, że wyznaczenie tego samego arbitra do sędziowania meczu otwarcia i ostatniego spotkania turnieju byłoby precedensem.

Brak Marciniaka w obsadzie meczów półfinałowych nie musi być złą informacją dla znanego polskiego sędziego. Wręcz przeciwnie - według wielu źródeł rosną szanse arbitra z Płocka na sędziowanie finału.

Ramos był uważany potencjalnie za jednego z głównych "rywali" Marciniaka. Obecnie w tym gronie wymienia się jeszcze m.in. Amerykanina Ismaila Elfatha oraz Holendra Danny'ego Makkelie. Elfath ma jednak marokańskie korzenie, więc wiadomo, że nie może poprowadzić meczu z udziałem reprezentacji tego kraju.

41-letni Marciniak, który pracował już podczas mundialu 2018 w Rosji (dwa mecze jako sędzia główny), w tegorocznym turnieju prowadził dotychczas dwa spotkania - Francji z Danią (2:1) w fazie grupowej oraz Argentyny z Australią (2:1) w 1/8 finału.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj