Przedsprzedaż zakończyła się po zaledwie kilku godzinach, gdy wszystkie "trzygwiazdkowe" trykoty przygotowane na tę okazję znalazły już nabywców na specjalnej stronie przygotowanej przez producenta sprzętu.

"Pierwsza partia dostępnych koszulek została błyskawicznie wyprzedana" – podała firma Adidas w oświadczeniu i przekazała, że w styczniu i lutym można się spodziewać kolejnych dostaw. Jednocześnie nie poinformowano, ile koszulek zostało sprzedanych w poniedziałek.

Reklama

Sympatycy "Albicelestes" próbowali nabyć też koszulki bezpośrednio w sklepach, ale sprzedawane były wyłącznie online.

Wstałem wcześnie, bardzo wcześnie, i poprosiłem mojego pracodawcę o dzień wolny, abym mógł kupić nową koszulkę, już z trzema gwiazdkami, ale najwyraźniej nie jest dostępna w sklepach naziemnych – powiedział Franco Vastalegna, 20-latek z Buenos Aires, który chciał kupić narodowy trykot w centrum handlowym.

Szkoda, że nie ogłoszono wcześniej, że będą tylko w internecie. Zresztą tygodniowe oczekiwanie na wyhaftowanie jednej małej gwiazdki to jakiś absurd - nie krył rozgoryczenia młody kibic Lionela Messiego i jego kolegów.

45-letnia Silvana Perez przyznała, że sprzedawca w sklepie powiedział jej, iż producent strojów nigdy oficjalnie nie podał terminu, w jakim koszulka trafi do publicznej sprzedaży.

Reklama

To był chyba jakiś chwyt reklamowy albo plotka, która zaczęła żyć własnym życiem. Nikt nie wie, kiedy koszulki trafią do sklepów - dodała.

W turnieju w Katarze Argentyna grała w koszulkach z dwoma gwiazdkami za tytuły wywalczone w 1978 i 1986 roku.