Bramkarz Fernando Muslera i obrońca Jose Maria Gimenez zostali zawieszeni na cztery mecze, a drugi z obrońców Diego Godin oraz napastnik Edinson Cavani będą musieli pauzować w jednym spotkaniu. Wszyscy wymienieni muszą dodatkowo wykonać pracę społeczną przy projekcie piłkarskim i zapłacić grzywnę w wysokości do 20 tys. franków szwajcarskich - poinformowała FIFA.

Reklama

Protest zawodników Urugwaju

To efekt protestów zawodników po meczu w grupie H ubiegłorocznego mundialu w Katarze. Urugwaj wygrał z Ghaną 2:0, ale został wyeliminowany z turnieju. "Urusi" domagali się od niemieckiego arbitra Daniela Sieberta rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Jeden gol więcej premiowałby awansem do 1/8 finału Urugwaj kosztem drużyny Korei Południowej.

FIFA nie pozostała obojętna wobec urugwajskiej federacji, która będzie musiała zapłacić 50 tys. CHF. Jako powód podano "dyskryminujące zachowanie kibiców, a także za wykroczenia, obraźliwe zachowanie i naruszenie zasad fair play przez zawodników". Dodatkową karę będzie zamknięcie części trybun w meczu, w którym Urugwaj będzie gospodarzem.

Urugwaj nie ogłosił jeszcze swoich przeciwników, z którymi zmierzy się w marcowej przerwie reprezentacyjnej.