Michał Winiarski po zakończeniu sezonu dostał od Argentyńczyka kilka tygodni wolnego na wyleczenie urazów, zwłaszcza kręgosłupa. Dlatego też nie został powołany do kadry na Ligę Światową. W połowie czerwca dołączył do kolegów w Spale. Miał jednak pecha, bo uszkodził sobie bark. Pojechał na badania do Włoch, ale na razie ich wyniki utrzymywane są w tajemnicy.

Dowiedzieliśmy się jednak, że wicemistrz Włoch i zwycięzca Ligi Mistrzów (został wybrany na najlepiej blokującego w finałach) ma spore kłopoty, i wiele wskazuje na to, że konieczna będzie operacja. A to oznacza przynajmniej trzymiesięczną przerwę w treningach. Tymczasem reprezentację czekają wkrótce najważniejsze imprezy w tym roku - w połowie sierpnia w Gdyni eliminacje do mistrzostw świata, zaś na początku września mistrzostwa Europy w Turcji.

Na pocieszenie można dodać, że na mistrzostwa Europy będzie gotowy Marcin Wika. Siatkarz Resovii nie zagra w turnieju kwalifikacji do MŚ 2010, ale zapowiedział start w Turcji i walkę o medale.