Niespodzianki nie było. Faworyt do wygrania mistrzostwa - Winiary Kalisz - nie zawiódł. Drużyna z Kalisza była najlepsza po rundzie zasadniczej i w rundzie play-off udowodniła, że jest najlepsza w Polsce. Siatkarki Winiar nie miały większych problemów z pokonaniem Nafty Piła. W finałowej rywalizacji wygrały 3:1.

W dzisiejszym meczu siatkarki Winiar były bardzo zdeterminowane. Nie chciały czekać do kolejnego meczu we własnej hali, żeby zdobyć tytuł przed własną publicznością. W Pile od początku zagrały z pasją i zaciętością - pierwszego seta wygrały 25:15. W drugiej części gry Nafta doprowadziła do remisu 1:1 - siatkarki z Piły zwyciężyły 25:23.

W kolejnym secie Winiary zagrały lepiej niż w poprzedniej partii i wygrały 25:18. Jednak Nafta nie poddawała się do samego końca - w czwartym secie postawiła zdecydowany opór. W końcu jednak siatkarki z Kalisza znalazły sposób na zwycięstwo - po pasjonującej końcówce i grze na przewagi zwyciężyły 28:26 i wygrały całe spotkanie 3:1.

Na taką chwilę kibice z Kalisza musieli czekać dwa lata. W sezonie 2004/2005 drużyna Winiar zdobyła swoje ostatnie mistrzostwo Polski. Potem przez jeden rok zespół grał pod nazwą Grześki Goplana Kalisz i zajął trzecie miejsce. W obecnym sezonie powrócono do starej nazwy - Winiary Kalisz i drużyna znów była najlepsza w Polsce.