Dziennik Gazeta Prawana logo

Ostatnie starcie siatkarzy w grupie. Z Serbią

27 września 2010, 11:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nasi siatkarze polegli na Kubie
Nasi siatkarze polegli na Kubie/Inne
Polscy siatkarze, po dwóch wygranych meczach w mistrzostwach świata we Włoszech, zapewnili już sobie awans do kolejnej rundy. Na zakończenie zmagań w grupie F w Trieście zmierzą się dziś z Serbią (godz. 21:00).

"Oni, podobnie jak my, chcą w tych mistrzostwach zdobyć medal. Myślę, że liczyć się będzie przede wszystkim dyspozycja dnia. Od kilku lat na ważnej imprezie z nimi nie przegraliśmy, więc ten mecz nie wywołuje u nas żadnego drżenia" - powiedział kapitan reprezentacji Paweł Zagumny.

Serbowie najpierw wysoko i pewnie pokonali Niemców (3:0), ale w niedzielę nieoczekiwanie przegrali z Kanadą (1:3). Rozgrywający ekipy Igora Kovalevica Nikola Grbic nie krył zdenerwowania i rozczarowania. "Teraz najważniejsze wygrać z Polską. Nie możemy sobie pozwolić już na jakiekolwiek porażki" - zaznaczył.

Klasę poniedziałkowego przeciwnika docenia trener biało-czerwonych Daniel Castellani. "Serbia to Serbia. Oni zawsze pozostaną drużyną z charakterem i trzeba mieć się na baczności" - podkreślił.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj