Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): To bardzo ważne zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Kanada gra lepszą siatkówkę niż w zeszłym roku. Oglądaliśmy wideo i spodziewaliśmy się dobrej postawy atakujących. Musieliśmy pokazać dobrą grę, by triumfować. Jestem bardzo zadowolony, że moi siatkarze pokazali charakter. W takich turniejach to niezwykle istotne.

Reklama

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy ekstremalnie zadowoleni, że udało nam się wygrać pierwszy mecz i znaleźć się bliżej naszych marzeń. Nie zagraliśmy tak dobrze, jak sami tego oczekiwaliśmy, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): Polska zagrała lepiej w piątym secie. Podnieśli poziom serwisu i przyjęcia i to okazało się kluczowe. Jestem jednak dumny z tego, co zaprezentowaliśmy. Gavin Schmitt wrócił po dwóch operacjach i świetnie było zobaczyć go znowu na boisku. Mam nadzieję, że będzie grał w siatkówkę jeszcze przez wiele lat.

Rudy Verhoeff (kapitan reprezentacji Kanady): Ostatecznie to Polska lepiej zagrywała i przyjmowała, a to było najważniejsze. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak się zaprezentowaliśmy, ale nie z wyniku, jaki osiągnęliśmy. Na pewno jednak należy się cieszyć z tego jednego punktu.