W składzie, w porównaniu do niedawnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, nie ma także leczących kontuzję rozgrywającego Fabiana Drzyzgi i przyjmującego Mateusza Miki. Z kadrą pożegnał się z kolei libero Piotr Gacek.

Reklama

Początkowo do Kaliningradu miał nie jechać Bartosz Kurek. Polski związek oraz trener Antiga zaryzykowali. W przepisach światowej federacji (FIVB) jest bowiem wyraźnie napisane, że w Lidze Światowej musi być przynajmniej dziesięciu siatkarzy z ostatniej imprezy o stawkę. Wśród biało-czerwonych było... dziewięciu. W ostatnim momencie atakujący zastąpił w składzie przyjmującego Wojciecha Żalińskiego.

W pierwszym turnieju tzw. elity biało-czerwoni zmierzą się kolejno z Bułgarią, Rosją i Serbią. Po zawodach w Kaliningradzie, Polacy zagrają w Łodzi i Nancy.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Kaliningradzie (17-19 czerwca):
rozgrywający: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn);
atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (aktualnie bez potwierdzonej przynależności klubowej);
środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski (obaj Asseco Resovia Rzeszów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów);
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk (obaj PGE Skra Bełchatów), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);
libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów).