Biało-czerwone bez większych kłopotów pokonały Finki, które tylko w trzeciej partii przez dłuższy czas były równorzędnym rywalem. Jeszcze po drugiej przerwie technicznej było 16:15 dla Finlandii, ale większe doświadczenie drużyny Nawrockiego zadecydowało o wygranej.

Reklama

Polki górowały nad przeciwnikiem w każdym elemencie. Na skrzydłach nie do zatrzymania były Malwina Smarzek (15 pkt) i Berenika Tomsia (10). Biało-czerwone były lepsze także w bloku i przyjęciu zagrywki. Zanotowały też sześć asów przy tylko jednym rywalek.

W drugim piątkowym spotkaniu grupy C Węgierki zmierzą się z Estonkami.

Rywalizacja w Erd to pierwszy etap walki o awans, który gwarantuje tylko zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Zespoły z drugich lokat wystąpią w barażach. Kwalifikacje podzielone są na dwa turnieje, a drugi odbędzie się w dniach 23-25 września w Bielsku-Białej.

Polska - Finlandia 3:0 (25:19, 25:16, 25:21)
Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Emilia Mucha, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia, Agata Witkowska (libero) oraz Agata Sawicka (libero), Kamila Ganszczyk, Aleksandra Krzos, Martyna Grajber, Tamara Kaliszuk, Malwina Pleśnierowicz.
Finlandia: Kaisa Alanko, Noora Kosonen, Michaela Bjarregard-Madsen, Pauliina Vilponen, Laura Pihlajamaki, Piia Korhonen, Roosa Koskelo (libero) oraz Salla Karhu, Ronja Heikkiniemi, Saana Koljonen (libero).