Klub piłki siatkowej Stocznia Szczecin informuje, że Bartosz Kurek nie jest już zawodnikiem naszej drużyny. Umowa między atakującym oraz klubem została rozwiązana za porozumieniem stron - czytamy w komunikacie klubowym.

Do rozwiązania umowy doszło w czwartek rano, a wieczorem Stocznia ma rozegrać zaległy mecz Plus Ligi z Treflem Gdańsk. Nie wiadomo jeszcze w jakim składzie.

Sądzę, że jeszcze dzisiaj kolejnych dwóch zawodników może opuścić klub - przyznał prezes Jakub Markiewicz, jednak nie chciał powiedzieć, którzy to gracze.

Reklama

Nieoficjalne informacje płynące z klubu mówią o zainteresowaniu Kurkiem jednego z klubów tureckich. Z kolei na giełdzie transferowej nazwisko Nicholasa Hoaga kojarzone jest z włoskim zespołem z Perugii.

Próbując ratować sytuację zarząd Stoczni zgłosił się do władz Szczecina o wsparcie na utrzymanie składu. Pieniędzy nie dostał. W zamian magistrat opublikował w środę komunikat następującej treści: Informujemy, że siatkarski klub Stocznia Szczecin oczekiwał od Miasta w trybie pilnym dodatkowych 300 tys. zł, które miały być przeznaczone na spłatę dwumiesięcznej pensji jednego z czołowych zawodników. Oczekiwanie, że Miasto będzie opłacać kontrakt jednego z graczy pozostawiamy ocenie opinii publicznej. W ciągu ostatnich trzech lat siatkarski klub otrzymał od Miasta niemal 3,4 mln zł. Tylko w bieżącym roku 1,2 mln zł. Środki przyznawane są w ramach corocznych konkursów. Przyznanie dodatkowych pieniędzy poza tym trybem jest niemożliwe.

Reklama

Według informacji Markiewicza sprzed kilku dni, zespół zalega zawodnikom przynajmniej dwie pensje.

Jeszcze walczymy. Łatwo się nie poddamy. Szukamy pieniędzy na wszelkie sposoby. Będziemy chcieli uratować z tej drużyny co tylko się da - zadeklarował i zapewnił, że czwartkowy mecz z Treflem, mimo że w okrojonym składzie, Stocznia Szczecin rozegra.