Zajmujące się obrotem paliwami ONICO S.A. posiada 100 proc. akcji stołecznego klubu i było jego tytularnym sponsorem. W maju drużyna odniosła największy sukces w historii, zostając wicemistrzem kraju. Teraz jego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Reklama

Klub w opublikowanym w piątek komunikacie przekazał, że wygasająca z końcem sierpnia trzyletnia umowa sponsorska nie zostanie przedłużona, ale nie była ona i nie jest jedynym źródłem finansowania. Poza tym prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami i sponsorami, którzy pozwolą utrzymać aktualny poziom sportowy zespołu. Latem drużynę, która jesienią ma zadebiutować w Lidze Mistrzów, objął włoski szkoleniowiec Andrea Anastasi, a dołączyli do niej m.in. Piotr Nowakowski czy Francuz Kevin Tillie.

"Z Zarządem ONICO S.A prowadzone są rozmowy mające na celu pozytywne rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Wolą obu stron jest dalsze funkcjonowanie klubu na jak najwyższym poziomie. Zarząd ONICO Warszawa jest w stałym kontakcie z Zarządem Polskiej Ligi Siatkówki, który na bieżąco otrzymuje informacje o aktualnej sytuacji klubu" - napisano także w oświadczeniu.

Reklama