W katowickim Spodku przeciwnikami Polaków będą reprezentacje Słowenii, Serbii i Włoch, a w Ergo Arenie biało-czerwoni zagrają z zespołami Chin, Brazylii i Bułgarii.

Reklama

W ramach LN podopieczni trenera Vitala Heynena rywalizować będą w pięciu turniejach interkontynentalnych – w dniach 21-23 maja zagrają w Rosji z gospodarzami, Australią i Stanami Zjednoczonymi, od 4 do 6 czerwca zmierzą się w Japonii z gospodarzami, Kanadyjczykami i Niemcami, a tydzień później we Francji spotkają się z gospodarzami, Argentyną i Iranem.

Finałowa impreza ma się odbyć od 23 do 27 czerwca we Włoszech.

W Lidze Narodów rywalizuje 16 drużyn. W zeszłym roku najlepsza okazała się Rosja, drugie miejsce zajęli Amerykanie, a Polacy uplasowali się w Chicago na trzeciej pozycji. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię koronawirusa, została odwołana.

Katowice, to nasz wieloletni sojusznik, a katowicki Spodek, nazwany +mekką+ polskiej siatkówki, był miejscem wydarzeń najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej – przypomniano w komunikacie PZPS.

W 2014 roku polscy siatkarze wywalczyli w katowickiej hali mistrzostwo świata. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów na mecze LN.

Stolica Górnego Śląska będzie w 2021 roku współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy, wspólnie z Krakowem i Gdańskiem. Turniej rozegrany zostanie w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.