Brizard, o odejściu którego klub poinformował w marcu, w ciągu trzech lat spędzonych w warszawskim zespole stał się jego podstawowym zawodnikiem. Teraz jednak - jak podają media - wybrał ofertę rosyjskiego Zenita Sankt Petersburg.

Reklama

Znalezienie zastępstwa za Antoine’a nie było łatwe. Na naszej liście pojawiło się kilku kandydatów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zdecydowaliśmy się postawić na Angela. Wraz z trenerem Andreą Anastasim jesteśmy przekonani, że to bardzo dobry wybór. Obserwowaliśmy Hiszpana już od jakiegoś czasu.(...) Przypomnę tylko, że Brizard do PlusLigi przychodził jako mało znany siatkarz, który miał zastąpić legendę – Pawła Zagumnego. Po trzech latach natomiast wyjechał z Polski jako topowy rozgrywający świata. Wierzę, że podobnie będzie z Angelem – zaznaczył dyrektor sportowy Vervy Piotr Gacek.

Ostatnie dwa lata Trinidad de Haro spędził we francuskim Tours VB. W minionym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów jego klub trafił na....Vervę. 27-letni zawodnik przyznał, że gra w polskiej lidze była jego marzeniem w związku z jego słynnym rodakiem.

Moim siatkarskim idolem był Miguel Angel Falasca, który dziesięć lat temu miał status gwiazdy waszych rozgrywek. Śledziłem jego karierę i mówiłem sobie, że kiedyś pójdę podobną drogą - relacjonował.

Hiszpan wcześniej bronił także m.in. barw włoskiego Callipo Vibo Valentia i belgijskiego Knack Randstad Roeselare.

Angel w swoich poprzednich dwóch klubach często zakładał na szyje złote medale. Dwukrotnie był mistrzem Belgii i raz mistrzem Francji. Trzykrotnie zdobył Puchar Belgii i raz Puchar Francji. Liczymy na to, że w Warszawie będzie kontynuował tę złotą passę – zakończył Piotr Gacek.

W przedwcześnie zakończonym z powodu pandemii sezonie VERVA zajęła drugie miejsce. Medali nie przyznano, ponieważ nie zakończono fazy zasadniczej. Poza odejściem Brizarda wcześniej poinformowano także o przedłużeniu umowy z belgijskim przyjmującym polskiego pochodzenia Igorem Grobelnym.