Urodzony w Zagrzebiu Travica ostatnie trzy lata spędził w Kioene Padwa. Wcześniej przez wiele lat występował w różnych klubach Serie A (m.in. Sisley Treviso, Cucine Lube Banca Marche Macerata, Daytona Modena). Próbował także sił w zagranicznych ligach - bronił barw Biełogorje Biełgorod i Halbanku Ankara. W dorobku ma zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2014 roku, mistrzostwo Włoch i Turcji oraz wicemistrzostwo Rosji. Z reprezentacją Italii wywalczył m.in. brązowy medal olimpijski w Londynie oraz dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Europy.

Reklama

Ojcem doświadczonego rozgrywającego jest Ljubomir Travica - były serbski siatkarz, a obecnie trener, który w przeszłości prowadził m.in. Asseco Resovię Rzeszów.

W Perugii Włoch ma zastąpić Argentyńczyka Luciano De Cecco. Z klubem żegna się także serbski środkowy Marko Podrascanin. Heynen w dalszym ciągu będzie tam zaś pracował m.in. serbskim atakującym Aleksandarem Atanasijevicem i z Leonem, który jest jego podopiecznym także w reprezentacji Polski.

W połowie kwietnia o przedłużeniu kontraktu z belgijskim szkoleniowcem poinformował prezes Perugii Gino Sirci. Zaznaczył wtedy, że z uwagi na pandemię umowa nie została jeszcze fizycznie podpisana, ale zapewnił, iż wszystkie szczegóły zostały już ustalone.

Reklama

W przedwcześnie zakończonym z powodu koronawirusa sezonie włoski klub pod wodzą Heynena zajął trzecie miejsce i zdobył Superpuchar Włoch. (