Kochanowski barwy PGE Skry reprezentował przez dwa minione sezony i przez ten czas był jednym z najlepszych środkowych ligi. W minionych rozgrywkach - przerwanych przez pandemię koronawirusa - zdobywał średnio 10,67 punktu, co jest bardzo dobrym wynikiem dla graczy występujących na środku siatki. Z bełchatowską drużyną 22-letni reprezentant kraju wywalczył brązowy medal Ligi Mistrzów, Superpucharu Polski oraz trzecie miejsce w ekstraklasie w ostatnim sezonie.

Reklama

To była przyjemność grać i funkcjonować w tym klubie. Na pewno będę to pozytywnie wspominał i niewykluczone, że jeszcze kiedyś nasze drogi się zejdą – powiedział na pożegnanie z PGE Skrą Kochanowski.

Według niepotwierdzonych jeszcze przez obie strony informacji, mistrz świata z 2018 roku przeniesie się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Wcześniej klub z Bełchatowa na pozycję środkowego pozyskał innego reprezentanta kraju Mateusza Bieńka. W klubowej kadrze jest także dwóch innych środkowych powoływanych przez selekcjonera Vitala Heynena - Karol Kłos i Norbert Huber.

Do PGE Skry dołączyli też najlepiej punktujący siatkarz poprzedniego sezonu ekstraklasy atakujący Bartosz Filipiak (wcześniej Trefl Gdańsk) oraz 25-letni rozgrywający z USA Jennings Franciskovic i 21-letni przyjmujący Mikołaj Sawicki. Odeszli natomiast: Mariusz Wlazły (do Trefla Gdańsk), Kamil Droszyński (Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Orczyk (Aluron Virtu CMC Zawiercie) i Artur Szalpuk.

Ważne kontrakty ma ośmiu graczy: rozgrywający Grzegorz Łomacz, środkowi Karol Kłos i Norbert Huber, przyjmujący Milad Ebadipour i Milan Katic, atakujący Dusan Petkovic, libero Kacper Piechocki i Robert Milczarek.

Przygotowania do nowych rozgrywek siatkarze z Bełchatowa zamierzają wznowić jeszcze w czerwcu. Sezon ma wystartować 11 września.