Nie ustalono jeszcze nowego terminu.

Reklama

Zgodnie z procedurami Polskiej Ligi Siatkówki wszyscy zakażeni zawodnicy i trenerzy, aby móc wyjść na boisku, muszą otrzymać dwa z rzędu negatywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2. Liczymy, że u nas wydarzy się to już niedługo - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor sportowy Vervy Piotr Gacek.

Wcześniej z tej samej przyczyny odwołano trzy poprzednie spotkania ligowe drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. O pierwszych przypadkach zakażenia klub z Warszawy poinformował 27 września. Wówczas pozytywne wyniki testów miało sześciu członków zespołu i sztabu szkoleniowego. Obecnie łączna liczba wynosi 15.

W poniedziałek PLS podała, że prezesi wszystkich klubów męskiej ekstraklasy jednomyślnie opowiedzieli się za tym, by - w przypadku absencji drużyn z powodu koronawirusa - pozostałe uzgadniały przyspieszone terminy i rozgrywały mecze awansem.

Reklama

Kolejne dwa mecze GKS Katowice odwołane

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u jednego z członków drużyny GKS Katowice przełożony został mecz z Cuprum Lubin, zaplanowany na minioną niedzielę. Treningi zespołu zostały zawieszone.

Podopieczni trenera Grzegorza Słabego mieli zmierzyć się na wyjeździe w piątek z MKS Będzin, a następnie u siebie z Zaksą 14 października. Te dwa spotkania też zostały przełożone.

Problem zdrowotny wystąpił również w drużynie MKS. Z powodu zakażenia koronawirusem jednej osoby będzinianie nie pojechali do Olsztyna na sobotni mecz z Indykpolem AZS.