Zanim Radomka podała oficjalnie wiadomość o podpisaniu umowy ze Skorupą, informowały o tym media. Jako powód sprowadzenia prawie 36-letniej zawodniczki wskazywały one kłopoty z dotarciem do Polski z powodu pandemii amerykańskiej rozgrywającej Samanthy Seliger-Swenson, którą także pozyskano przed nowym sezonem.

Reklama

Skorupa ostatnio była związana z włoskim zespołem Saugella Team Monza. Przez większość czasu w ciągu ostatnich dziewięciu lat występowała w drużynach z Serie A. W 2015 roku razem z Pomi Casalmaggiore sięgnęła po mistrzostwo Italii, a trzy lata później z Igor Gorgonzolą Novara po wicemistrzostwo.

Urodzona w Radomiu zawodniczka grała także w tym okresie w Turcji i Azerbejdżanie i w tamtejszych rozgrywkach również odnosiła sukcesy. W barwach Rabity Baku w 2013 roku zajęła drugie miejsce w Lidze Mistrzyń, co powtórzyła cztery lata później w barwach Imoco. Na trzeciej pozycji w tych prestiżowych rozgrywkach europejskich uplasowała się zaś w 2014 (z Rabitą) i 2016 roku (z Fenerbahce Stambuł).

W polskiej ekstraklasie występowała wcześniej m.in. w PTPS Piła i BKS Aluprofie Bielsko-Biała. Może pochwalić się sześcioma medalami wywalczonymi w krajowej lidze, w tym tytułem mistrzowskim z 2010 roku. Trzykrotnie zaś sięgnęła po Puchar Polski (2006, 2008, 2009) i raz po Superpuchar Polski (2010).

W drużynie narodowej rozegrała 150 spotkań. Przez pewien czas była kapitanem zespołu.