Latem mistrz Anglii pozyskał 38-letniego Marcusa Nilssona, który wciąż jest aktywnym siatkarzem. Szwed w 2013 roku z Lokomotiwem Nowosybirsk triumfował w Lidze Mistrzów i został MVP turnieju finałowego tych prestiżowych rozgrywek. We wtorek zdobył 20 punktów, a Grek Anestis Dalakouras 18, ale nie wystarczyło to do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Reklama

W barwach Polonii, której klubem partnerskim jest PGE Skra Bełchatów, w przeszłości występowali okazjonalnie znani w przeszłości zawodnicy. Kiedyś, już po oficjalnym zakończeniu kariery, zagrał w jej barwach Krzysztof Ignaczak, a później słynny Brazylijczyk Giba.

Drużyna z Londynu trafiła do Pucharu CEV po nieudanym podejściu do eliminacji Ligi Mistrzów.

Ze względu na pandemię Covid-19 Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zmieniła formułę rywalizacji w 1/8 finału i ćwierćfinale Pucharu CEV, drugich pod względem rangi klubowych rozgrywkach kontynentalnych. Zrezygnowano z tradycyjnego dwumeczu ze spotkaniami u siebie i na wyjeździe. Zamiast tego zebrano po cztery zespoły w jednym miejscu, a zwycięzcy obu takich pojedynków 1/8 finału zmierzą się następnie ze sobą w tym samym miejscu w kolejnej rundzie.