W pierwszym secie jedynie na początku toczyła się wyrównana gra. Po pierwszej przerwie technicznej Polacy szybko objęli prowadzenie różnicą 4-5 punktów i do końca kontrolowali sytuację na boisku.

Drugi set to wyrówna gra obu zespołów. Przez cały czas co prawda prowadzili Polacy, ale z reguły tylko różnicą 1-2 punktów. W końcówce Egipcjanie, dzięki skutecznej grze Mohameda Seifa Elnasra, doprowadzili do wyrównania 20:20 i dramatycznej końcówki. Przy stanie 23:23, goście posłali dwie piłki w aut i Polska prowadziła 2:0.

Trzeciego seta Egipcjanie rozpoczęli ze swoim najskuteczniejszym zawodnikiem w tegorocznych rozgrywkach LŚ Mohamedem Badawym, który w pierwszych dwóch setach odpoczywał. Po jego skutecznych akcjach goście wygrywali 11:6. Polacy odzyskali na moment prowadzenie - 19:18, ale końcówka należała do zespołu gości.

Niemal cała czwarta odsłona to zacięta walka punkt za punkt. Niewiele brakowało do tie-breaka, ale przy stanie 22:23 Marcin Wika popisał się efektownym zbiciem, po czym dwa bloki duetu Piotr Gruszka - Marcin Możdżonek zakończyły mecz.

Polska - Egipt 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:23)

Polska: Paweł Zagumny (2 pkt.), Piotr Gruszka (21), Daniel Pliński (10), Łukasz Kadziewicz (3), Michał Winiarski (8), Krzysztof Gierczyński (9), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Marcin Wika (7), Mariusz Wlazły (2), Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz (2), Marcin Możdżonek (3)