W pierwszych pojedynkach turniejowych obie drużyny poniosły porażki. Belgowie ulegli Fenerbahce HDI 2:3, zaś Skra 0:3 Grupie Azoty.

Trener bełchatowian Michał Mieszko Gogol postanowił dokonać sporych zmian, w porównaniu do pojedynku wtorkowego, w wyjściowym zestawieniu swojego zespołu. Nie było w nim Mateusza Bieńka, Bartosza Filipiaka, Milana Katica.

Polski zespół dobrze "wszedł w mecz". W inauguracyjnym secie prowadził 17:9, 24:15. Co prawda nie wykorzystał pierwszej piłki setowej, ale w kolejnej akcji dobrym atakiem ze środka popisał się Karol Kłos.

Na początku drugiego seta wydawało się, że Lindemans będzie w stanie nawiązać walkę z rywalem. Było 6:6, ale szybko Skra wypracowała sobie przewagę kilku punktów. Pewnie wygrały tę odsłonę, jak i następną.

Takie mecze też są potrzebne. Cieszymy się, że nie straciliśmy dużo sił. To jest turniej, w których sporo ich się traci, a jutro czeka nas ważny pojedynek - powiedział Kłos.

Lindemans Aalst - PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 17:25, 16:26).

Lindemans Aalst: Francois Lecat, Simon van de Voorde, Seppe van Hoyweghen, Jakub Rybicki, Wout D'Heer, Matej Smidl - Tim Verstraete (libero) - Francesco Zoppellari, Twan Wiltenburg, Robbe van de Velde, Jeroen Oprins.

PGE Skra Bełchatów: Taylor Sander, Norbert Huber, Dusan Petkovic, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Bartosz Filipiak, Mihajlo Mitic, Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki.