Jak ogłosił klub z woj. opolskiego mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu. Dwa dni później kędzierzynianie zmierzą się z tym samym przeciwnikiem w Dobrodzieniu.

Reklama

Poza tym zagrają w hali rywala oraz w Strzelcach Opolskich z Aluronem CMC Warta Zawiercie (odpowiednio 2 i 3 września) oraz w Katowicach i Głogówku z katowickim GKS (10 i 11 września).

Kędzierzynianie wezmą też udział w turniejach w Nysie (16-17 września; rywalami tamtejsza Stal, Cumprum Lubin i Jastrzębski Węgiel) i Zalasewie (25-26 września; Aluron CMC Warta, Sir Safety Perugia i ekstraklasowy zespół z Warszawy).

Pierwszy mecz ligowy nowego sezonu rozegrają 2 października. Na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Nysa. Podobnie było rok temu. Wówczas w derbach wojewódzkich "górą" była ZAKSA (3:0).

Skład drużyny

ZAKSA zamknęła kadrę na najbliższy sezon. Kontrakt na grę w sezonie 2021/2022 podpisało 14 graczy, wśród nich sześciu nowych. Są to: środkowy Norbert Huber (wcześniej PGE Skra Bełchatów), rozgrywający Marcin Janusz (Trefl Gdańsk), środkowy Tomasz Kalembka (MKS Będzin), rozgrywający Michał Kozłowski (grał w ekstraklasowej drużynie z Warszawy), libero reprezentacji USA Erik Shoji i przyjmujący Wojciech Żaliński (Indykpol AZS Olsztyn).

Umowy przedłużyli: Korneliusz Banach (libero), Łukasz Kaczmarek (atakujący), Bartłomiej Kluth (atakujący), Krzysztof Rejno (środkowy), Kamil Semeniuk (przyjmujący), Adrian Staszewski (przyjmujący), David Smith (środkowy) i Aleksander Śliwka (przyjmujący).

Nowym trenerem zespołu został Rumun Gheorghe Cretu.