Tyle piłek, ile uda nam się zebrać, rozdamy dzieciom i młodym, którzy kochają Słowo Boże i siatkówkę. W środę nasz projekt wsparł mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła, mój były uczeń z lekcji religii ewangelickiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Piłki przekazał też wojewoda śląski – powiedział ks. Byrt.

Reklama

Luteranie przekażą piłki najmłodszym podczas nabożeństwa, które w kościele w Szczyrku odprawią 12 września. Będziemy się wtedy modlili i o te mistrzostwa, i o naszą drużynę. Wielu parafian kocha siatkówkę. Wspólnie chcemy zachęcić młodych poprzez Ewangelię i sport do spotykania się. Chcielibyśmy, aby zakładali drużyny i uprawiali sport – powiedział ks. Jan Byrt.

Mistrzostwa rozpoczną się 1 września. Mecze rozgrywane będą w Polsce, Czechach, Finlandii i w Estonii. Finał rozegrany zostanie 19 września w Katowicach.

Pomysły ks. Byrta

Ks. Jan Byrt znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię, a kierowcy otrzymywali nalepki na samochody promujące wiarę w Boga. Zapraszał też gości z zagranicy, którzy za darmo uczyli dzieci języka angielskiego. Zimą rozdaje dzieciom sprzęt narciarski, a latem rowery. Ostatnio zebrał i rozdał młodzieży kilkadziesiąt piłek z okazji futbolowych mistrzostw Europy.