Oprócz drużyny ze Słowenii, rywalami broniącego trofeum polskiego zespołu w grupie C są włoska drużyna Cucine Lube Civitanova i rosyjski Lokomotiw Nowosybirsk.

Słusznie przed spotkaniem prezes kędzierzyńskiego klubu Sebastian Świderski uznał, że Merkur to najsłabszy rywal w fazie grupowej. Pierwszy i drugi set Grupa Azoty wygrała bez problemu, prowadząc od początku do końca.

Najbardziej zacięta była – wbrew pozorom – trzecia odsłona. Goście zdobyli w nim 17 punktów, ale do połowy seta toczyli zacięty bój z wicemistrzem Polski. Dwa razy nawet prowadzili - 5:4 i 12:11, ale potem kędzierzynianie udowodnili swoją wyższość.

Następne spotkanie Grupa Azoty w LM rozegra 14 grudnia, kiedy czeka ją wyjazd do dalekiego Nowosybirska.

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla jest pierwszą z Polski, która wygrała LM. Pod tą nazwą najbardziej prestiżowe kontynentalne rozgrywki klubowe istnieją od sezonu 2000/01. Wcześniej, w 1978 roku, zawodnicy Płomienia Milowice triumfowali w funkcjonującym wcześniej Pucharze Europy Mistrzów Krajowych.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - OK Merkur Maribor 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Tomasz Kalembka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński, Michał Kozłowski, Adrian Staszewski
OK Merkur Maribor: Janz Janez Krzic, Ahmed Ikhbayri, Roland Gergye, Filip Kovacevic, Uros Planinsic, Ziga Donik - Alan Kosenina (libero) - Uros Pavlovic, Tit Kovacic, Adi Adzovic, Rok Bracko, Sani Adzovic