Polki ambitnie walczyły z czwartą parą igrzysk olimpijskich w Tokio i mistrzyniami Europy z 2019 roku.

Łotyszki lepiej serwowały, miały też więcej z gry. W pierwszym secie prowadziły 10:4, ale biało-czerwone zmniejszyły straty do 10:12. W końcówce pierwszej odsłony Polki uwierzyły w siebie doprowadzając do stanu 19:20.

Bardziej wyrównany był drugi set, w którym Łotyszki od stanu 7:7 nie pozwoliły rywalkom wyjść na prowadzenie. Prawie identyczne, wyglądało rozgrywanie ostatnich piłek. Wojtasik i Kociołek doszły przeciwniczki, które w końcówce prowadziły 20:19. Te jednak zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 21:19.

W turnieju pozostali tylko Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy pokonali w środę Niemców Clemensa Wicklera i Nilsa Ehlersa 2:0 (21:19, 21:19). W 1/8 finału ich rywalami w czwartek będą Amerykanie Chaim Schalk i Theodore Brunner, którzy wyeliminowali Austriaków Moritza Pristanza i Martina Ermacorę 2:1 (21:17, 18:21, 15:12).