Zespół z Legionowa zakończył pierwszą rundę fazy zasadniczej bez zwycięstwa i bez punktu na koncie. Od pewnego czasu coraz częściej pojawiały się informacje o złej sytuacji finansowej klubu, przez którą na początku 2023 roku z drużyną pożegnały się dwie kluczowe siatkarki - przyjmująca Aleksandra Dudek oraz portorykańska środkowa Neira Ortiz. Spekulowano także, że zespół może wycofać się z ekstraklasy.

Reklama

We wtorek zarząd Legionovii wydał oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy z głównym sponsorem zespołu firmą IŁ Capital Igor Łukasik i potwierdzające tym samym kłopoty finansowe.

W piątek 13.01.2023 r. w siedzibie IŁ Capital Igor Łukasik zostaliśmy postawieni przed faktem konieczności podpisania porozumienia rozwiązującego naszą 3-letnią umowę sponsorską (na lata 2022-2024) z powodu braku płynności finansowej IŁ Capital. Pomimo wcześniejszych zapewnień o dalszym finansowaniu spółki, pan Igor Łukasik wycofał się z tych deklaracji i oświadczył, że nie przeznaczy w chwili obecnej żadnych środków na funkcjonowanie spółki - można przeczytać w komunikacie.

W oświadczeniu wspomniano, że zarząd analizuje sytuację finansową i rozważa różne scenariusze, w tym właśnie wycofanie się z rozgrywek TAURON Ligi. O decyzji poinformowano w czwartek.

Reklama

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie zarządu z Polską Ligą Siatkówki. Wynikiem tego spotkania jest podjęcie decyzji o wycofaniu klubu Legionovia S.A. z rozgrywek TAURON Ligi. Chcielibyśmy podziękować kibicom za wsparcie, wiarę i doping przez wszystkie lata występów na najwyższym szczeblu rozgrywek - napisano na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. Jako powód rezygnacji z gry w ekstraklasie podano sytuację finansową klubu.

Wobec wycofania się drużyny z Legionowa z rozgrywek, najpewniej żaden zespół po zakończeniu sezonu nie spadnie do 1. ligi.