Broniące tytułu Włoszki już po trzech spotkaniach są niemal pewne awansu do 1/8 finału. Trudno wyobrazić sobie, by podopieczne Davide Mazzantiego gładko przegrały dwa ostatnie mecze grupie (z Bośnią i Hercegowiną oraz Chorwacją).

Sporo emocji przyniósł pojedynek w "polskiej" grupie w Gandawie, gdzie Belgijki musiały się sporo natrudzić, by zainkasować komplet punktów ze Słowenią. Gospodynie po dwóch wygranych setach oddały inicjatywę, a potem na własnej życzenie doprowadziły do nerwowej końcówki w czwartej partii. Nie wykorzystały kilku meczboli, potem Słowenki miały piłki setowe w górze, lecz ostatecznie gospodynie wygrały najdłuższego jak dotąd seta w turnieju 34:32.

Biało-czerwone miały dzień przerwy, w niedzielę o godz. 20 zmierzą się z Węgierkami, które w pierwszych dwóch spotkaniach nie wygrały nawet seta.

W mistrzostwach rozgrywanych w czterech krajach (Włochy, Niemcy, Belgia i Estonia) rywalizują 24 zespoły. Po cztery najlepsze reprezentacje z czterech grup zakwalifikują się do 1/8 finału. Mecze o medale odbędą się w Brukseli 3 września.