Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą przed tygodniem w meczu ligowym w Zawierciu. Zwycięstwo 3:1 odnieśli wówczas gospodarze. Tym razem zdecydowanie lepsza okazała się Resovia, która wygrała 3:0 i zrobiła duży krok, aby awansować do półfinału Pucharu CEV.

Kosztowne pomyłki Butryna

W pierwszym, trwającym 32 minuty, secie długo trwała wyrównana walka. Przy stanie po 18 rzeszowianie odskoczyli na 2 punkty i już do końca partii nie oddali inicjatywy.

Następny set w zasadzie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Przy stanie 16:14 rzeszowianie zdobyli kolejno 5 punktów i to kompletnie zniechęciło zawiercian do walki.

Trzeci set początkowo układał się po myśli gości, którzy prowadzili 5:3, 7:5. Potem jednak świetnie tego dnia dysponowana Resovia odzyskała inicjatywę. Przy stanie 20:18 Karol Butryn zaatakował w aut, potem pomylił się jeszcze dwa razy, co przesądziło o losach tej partii i meczu, choć w końcówce Aluron zbliżył się jeszcze na 1 punkt. Przy trzecim meczbolu Stephen Boyer popisał się skutecznym atakiem.

Rewanż w Sosnowcu

O tym, który z zespołów awansuje do półfinału zadecyduje rewanżowy mecz. Odbędzie się on za tydzień w hali sosnowieckiego kompleksu ArcelorMittal Park, gdyż obiekt w Zawierciu nie spełnia wymagań europejskich rozgrywek.

Aluron w drodze do ćwierćfinału Pucharu CEV wyeliminował kolejno: austriacki TSV Raiffeisen Hartberg, bułgarski Hebar Pazardżik, rumuński SCM Craiova i włoski Allianz Mediolan. Resovia natomiast uczestniczyła w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W grupie B zajęła 3. Miejsce co dało jej prawo gry w ćwierćfinale mniej prestiżowego Pucharu CEV.

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)
Asseco Resovia Rzeszów: Stephen Boyer, Torey DeFalco, Karol Kłos, Łukasz Kozub, Yacine Louati, Bartłomiej Mordyl - Michał Potera (libero) - Jakub Bucki, Fabian Drzyzga, Adrian Staszewski
Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Bartosz Kwolek, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł – Luke Perry (libero) - Patryk Łaba, Szymon Gregorowicz, Daniel Gąsior, Michał Kozłowski