"Najbardziej zmartwiła nas wiadomość dotycząca kształtu nart. Do tej pory Adam skakał lekko zaokrąglonych z tyłu, a teraz przepisy tego zabraniają. Szkoda, bo to było coś na czym bazowaliśmy i dało wspaniałe efekty w igrzyskach olimpijskich w Vancouver" - powiedział Lepistoe. Ta zmiana ma największy wpływ na aerodynamikę. "I trzeba zastosować trochę inny trening. Ale poradzimy sobie" - zapewnił.

Reklama

Pierwsze próby mają już za sobą i - jak podkreślił trener - dały one zadowalające efekty. "Adam nie powinien tracić na długości skoku. Wszystko na razie wygląda całkiem nieźle, ale na tym etapie przygotowań trudno o jakieś szczegółowe analizy" - zaznaczył.

Innych nowości w sprzęcie Lepistoe na razie nie przewiduje. "Wystarczy zmian. Chociaż oczywiście cały czas pracujemy nad wiązaniami czy odpowiednim kombinezonem. Czasami liczą się szczegóły, drobnostki, które decydują o końcowym sukcesie. Radykalnych posunięć jednak nie planujemy" - zaznaczył.

W tej chwili Małysz przebywa w domu i trenuje "na sucho". Z Finem spotkają się w czwartek w Szczyrku, tuż przed mistrzostwami Polski na igelicie.

"To będzie pierwszy start w sezonie letnim, dlatego sam jestem ciekawy jak Adam wypadnie. Potem zostajemy w Polsce i będziemy przygotowywać się do zawodów Letniej Grand Prix. Traktujemy je w tym roku poważnie" - powiedział Lepistoe.