Zwycięstwo Norweżki Marit Bjoergen w biegu narciarskiego Pucharu Świata na dochodzenie na 10 km techniką dowolną było jej dziewiątym triumfem z rzędu w tym cyklu. Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła w niedzielę drugie miejsce.

Norweżka wygrała wszystkie cztery indywidualne starty w obecnym sezonie oraz pięć ostatnich w poprzednim.

Bjoergen przy okazji przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji trzydniowego minicyklu w fińskim Kuusamo. Dzięki temu jej konto w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wzbogaciło się o dodatkowe 200 punktów.

W niedzielę Polka pokonała dystans o sekundę szybciej niż triumfatorka, ale wystartowała 35 s później jako trzecia. Na trasie wyprzedziła Słowenkę Petrę Majdic, która ukończyła rywalizację na siódmej pozycji.

Występ Polki należy uznać za bardzo udany, bo Justyna Kowalczyk na początku każdego sezonu zaczyna słabiej, po to, by później "rozkręcić się" na biegowych zawodach. Drugie miejsce w Kuusamo to znakomita zapowiedź dalszej części sezonu 2010/2011.