Wśród seniorek, które wystartowały w Kościelisku-Kirach, najlepsze okazały się kadrowiczki Paulina Bobak i Karolina Pitoń. Na metę pierwsza, mimo jednego więcej pudła na strzelnicy, wbiegła Bobak, pokonując swoją koleżankę klubową (AZS AWF Katowice) o 5,7 sekundy. Trzecia była również zawodniczka AZS AWF Katowice Beata Szymańczak.

Także seniorzy AZS AWF Katowice okazali się w czwartek niepokonani. Pierwszy na metę wbiegł Grzegorz Bril, drugi Mateusz Wieczorek, a trzeci Marcin Skowron. Kadrowicz Adam Kwak z BKS WP Kościelisko z pięcioma niecelnymi strzałami i blisko dwuminutową stratą do zwycięzcy był piąty.

W kolejnych, młodszych kategoriach wiekowych najlepsi byli: Maciej Nędza Kubiniec (AZS AWF Katowice), Kamil Cymerman (BLKS Żywiec), Katarzyna Leja, Magdalena Pitoń, Paweł Leja i Ewa Mniszak (wszyscy BKS WP Kościelisko).

W czwartkowych zawodach w Kościelisku-Kirach wystartowało 60 biathlonistów.

"Spotkaliśmy się już po raz piąty. Organizując pierwsze zawody w 2005 roku założyliśmy, że może w nich wziąć udział każdy, kto kocha tę dyscyplinę i trenuje nawet amatorsko. Obecnie właściwie startują tylko klubowicze, ale cieszymy się, że zawodników przybywa. To świadczy o popularności tej imprezy" - podsumował kierownik zawodów Józef Staszel.