"Mam zamiar spędzić ten dzień w towarzystwie rodziny i najbliższych przyjaciół" - zadeklarował Ammann, który wbrew sensacyjnym informacjom pojawiającym się po zakończeniu sezonu zimowego, na razie nie planuje zakończenia kariery sportowej.

Reklama

"Już się przygotowuję do nowego sezonu, choć zajęcia na razie nie są bardzo intensywne. Mam czas dla rodziny, której w okresie jesienno-zimowym poświęcam go o wiele za mało" - dodał 20-krotny triumfator konkursów Pucharu Świata, który 25 czerwca 2010 roku, w swoje 29. urodziny ożenił się z Rosjanką Janą Janowską.

Ślub odbył się w kaplicy zamkowej w miejscowości Pfaeffikon w otoczeniu rodziny i najbliższych przyjaciół. Później zaproszeni goście przeszli do zamkowych ogrodów, gdzie lampką szampana wzniosiono toast za zdrowie młodej pary.

Na przyjęcie weselne prawie dwustu gości zaproszono do namiotu rozstawionego nad jeziorem Zuryskim. Dopisała pogoda, bawiono się do białego rana.

Na pytanie, czy planuje dotrwać na skoczniach do igrzysk w 2014 roku w Soczi, Ammann odpowiedział, że aktualnie tak daleko w przyszłość nie wybiega. (PAP)

wha/ co/