I trening:

W debiucie na mamucim obiekcie 206 m uzyskał wicemistrz świata juniorów Aleksander Zniszczoł. Polak został sklasyfikowany na 18. miejscu. Najlepszy był Austriak Martin Koch - 217 m, a drugą lokatę zajął jego rodak Gregor Schlierenzauer - 227 m.

Jury trzy razy zmieniało długość rozbiegu. Koch skakał z 11. belki, Stoch z 13., a Schlierenzauer z 16.

Pozostali Polacy nie przekroczyli granicy 200 m. Piotr Żyła uzyskał 189,5 m i był 24., Krzysztof Miętus - 183 m (37.), Klemens Murańka - 185,5 (38.), a Maciej Kot - 180,5 m (42.).

Piątą pozycję zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Anders Bardal - 204 m, a mistrz świata w lotach Słoweniec Robert Kranjec był szósty - 203,5 m.

II trening:

Kamil Stoch skoczył 211,5 m i zajął siódme miejsce w drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Najlepszy był Niemiec Severin Freund - 217,5 m.

Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer - 212 m, a trzecie Japończyk Daiki Ito - także 212 m.

Jury aż pięć razy zmieniało długość rozbiegu, pierwsi zawodnicy skakali z 16. belki, czołówka Pucharu Świata z rozbiegu obniżonego do dziewiątej.

W polskiej ekipie, obok Stocha, jeszcze Krzysztof Miętus i Maciej Kot przekroczyli granicę 200 m.

Pierwszy z nich osiągnął 206 m i zajął 17. lokatę, a drugi po próbie na 200,5 m był 24. Piotr Żyła doleciał do 186,5 m (27. miejsce), Klemens Murańka - 197 m (39.) i Aleksander Zniszczoł - 194,5 m (41.).

Lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Anders Bardal uzyskał 208,5 m i został sklasyfikowany na piątej pozycji, a mistrz świata w lotach Słoweniec Robert Kranjec był ósmy - 204 m.