Michael Freitag wygrał konkurs skoków narciarskich w fińskim Lahti, zaliczanym do Pucharu Świata - reprezentant Niemiec oddał skoki na odległość 126,5 oraz 128,5 metra, zwyciężył z łączną notą 274,2 punktu. Drugi w Lahti był Norweg Anders Bardal, gorszy od Freitaga o 7,3 punktu, na trzeciej pozycji sklasyfikowano drugiego z norweskich skoczków, Andersa Jacobsena (265,8 pkt.).

Dobrze spisali się polscy skoczkowie, czterech zakwalifikowało się do finałowej serii, a dwóch z nich zakończyło zawody w czołowej dziesiątce: Kamil Stoch zajął 5. miejsce - w pierwszej serii uzyskał 124 metry, w drugiej o pół metra mniej, dało mu to łączną notę 265,1 punktu; tuż za Stochem uplasował się Maciej Kot - za skoki na 123 oraz 125,5 metra uzyskał 262 pkt. Na 12. pozycji konkurs w Lahti ukończył Piotr Żyła - 117,5 oraz 126,5 metra, łączna nota 255,0 pkt., zaś Krzysztof Miętus był 19. Po skokach na 117 i 121 metrów (nota 243,9 pkt.).